Działania Boże Narodzenie 2017

Działania Boże Narodzenie 2017

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE”

W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne wiele rodzin wyruszy samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Nawet jeśli droga dla niektórych nie będzie daleka, to powinna być bezpieczna. Niestety nie zawsze tak się dzieje.

Wychodząc naprzeciw wieliccy policjanci zintensyfikują działania na drogach, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, zwłaszcza w dni wyjazdów i dzień powrotów.

W tym wyjątkowym okresie policjanci dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Nie może być jednak taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia. Dlatego, w czasie działań Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na:  stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Będą również przypominać kierowcom, kontrolując prędkość jazdy, że podczas podróży na święta nie da się odrobić straconego czasu.

                W niżej wymienionych dniach na drogach obowiązywać będą ograniczenia pojazdów i zespołów pojazdów o DMC poniżej 12 ton:

o             w dniu 22.12.2017r. w godz. 14.00 – 22.00,

o             w dniu 26.12.2017r. w godz. 14.00 – 22.00,

o             w dniu 29.12.2017r. w godz. 14.00 – 22.00,

o             w dniu 01.01.2018r. w godz. 14.00 – 22.00.

Pamiętajmy aby przed rozpoczęciem podróż sprawdzić stan techniczny pojazdu głównie stan płynów eksploatacyjnych, oświetlenie pojazdu, ogumienie co ma niewątpliwie duży wpływ na bezpieczeństwo. 

Podczas tego świątecznego czasu zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, aby nasze Święta były spokojne, rodzinne i przede wszystkim bezpieczne.