Inauguracja V edycji kampanii "Rowerowy Maj 2018" na terenie gminy Niepołomice

Inauguracja V edycji kampanii "Rowerowy Maj 2018" na terenie gminy Niepołomice

W  piątek  27 kwietnia  miała miejsce inauguracja V edycji kampanii Rowerowy Maj 2018 na terenie gminy Niepołomice. W całej Polsce do kampanii przystąpiło 31 miejscowości w tym  cztery z małopolski. Z terenu gminy Niepołomice bierze w niej udział  105 klas  z 8 placówek  edukacyjnych.

Kampania Rowerowy Maj promuje zdrowy tryb życia i  zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego, a także popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły.

W inaugurację kampanii w Społecznej Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach aktywnie włączyli się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach.  Policjanci z patrolu rowerowego przypomnieli uczniom zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze, a następnie zabezpieczali przejazd uczniów, rodziców i nauczycieli z placu przy kościele pw. MB Różańcowej do budynku szkoły. Jest to początek działań jakie funkcjonariusze będą prowadzić z dziećmi w ramach kampanii zwracając uwagę na tak istotny aspekt jak bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi także są rowerzyści.