Kierowca po narkotykach, pasażer odpowie za posiadanie i udzielanie.

Kierowca po narkotykach, pasażer odpowie za posiadanie i udzielanie.

We wtorek  około godziny 22:00 policjanci z  Komisariatu Policji w Gdowie podczas patrolu w miejscowości Szczygłów zauważyli w pobliżu świetlicy środowiskowej zaparkowany pojazd a w nim trzech dziwnie zachowujących się mężczyzn.Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli wydobywający się z samochodu charakterystyczny zapach. W związku z czym przeszukali wnętrze pojazdu i ujawnili słoik z zawartością suszu marihuany w ilości - jak się później okazało - 1,12 grama jak również wagę do ważenia narkotyków oraz bibułki.  Po dokładnym rozpytaniu okazało się, że susz należy do jednego z pasażerów. Ponadto kierowca (19-letni mieszkaniec gminy Gdów) przyznał, że przed jazdą  palił marihuanę. Zostały od niego pobrane próbki krwi do badań na obecność narkotyków w organizmie.

Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji w  Gdowie gdzie jednemu z pasażerów (19-letni mieszkaniec gminy Gdów) przedstawiono zarzuty  posiadania oraz udzielania narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.  Mężczyzna przyznał się  do winy.  Drugi  pasażer został zwolniony.

Wobec kierującego  prowadzone jest postępowanie  pod kątem kierowania pojazdem po narkotykach - za co może być orzeczona kara pozbawienia wolności do lat 2, a zakaz prowadzenia pojazdu od 3 do 15 lat.