„Odblaskowa Szkoła” w Biskupicach

„Odblaskowa Szkoła” w Biskupicach

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Biskupicach dba o bezpieczeństwo swoich uczniów na drodze, dlatego też już po raz ósmy wzięła udział w wojewódzkim konkursie „Odblaskowa Szkoła”. W związku z tym dzień 23 października 2018 r. upłynął pod hasłem: „Jestem Widoczny – Jestem Bezpieczny”.

W tym dniu przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce mł.insp. Marek Nowak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce oraz sierż. Marta Jeger-Kęsek wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z uczniami wymienionej placówki.

Podczas spotkania policjantka  zwróciła uczniom uwagę nie tylko na konieczność noszenia elementów odblaskowych, ale także przypomniała jak bezpiecznie poruszać się po drodze rowerem oraz jak bezpiecznie zachować się  podczas wycieczek szkolnych, wyjść z kolegami oraz wyjazdów rodzinnych. Pani sierżant w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygniecie konkursów, które odbywały się w szkole przez ostatnie 2 miesiące. Uczniowie mieli okazje rywalizować między sobą w konkursach  plastycznym, literackim, wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz konkursach na odblaskowe zdjęcie oraz odblaskową gazetkę ścienną.