Podziękowania za uratowanie 2,5 – letniego Oskara

Podziękowania za uratowanie 2,5 – letniego Oskara

W miniony czwartek w Urzędzie Gminy Gdów spotkali się przedstawicieli wszystkich służb zaangażowanych w poszukiwania oraz grupa przyjaciół, która odnalazła chłopca w kukurydzy i przekazała ratownikom.

Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas podziękował wszystkim biorącym udział w akcji m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu gminy Gdów a także wszystkim osobom postronnym, którzy zaangażowali się w akcję poszukiwawczą. Podczas spotkania na ręce Pani Dyrektor GOPS w Gdowie Małgorzacie Mikule została wręczona  „maskotka strażacka”, która za jej pośrednictwem trafi do małego Oskara i od dzisiaj ma chronić chłopca przed wszelkimi niebezpieczeństwami. Ponadto okolicznościowe listy z podziękowaniami otrzymali przedstawiciele służb ratunkowych, strażacy, policjanci, grupy poszukiwawcze. Wójt Gminy Gdów wspólnie z przedstawicielami służb ratunkowych podkreślił także wyjątkową mobilizację setek anonimowych osób, które spontanicznie włączyły się do akcji. Ich postawę odzwierciedla sentencja Flory Edwards, która została wypisana na dyplomach z podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w poszukiwania „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Przypomnijmy, że 1 września w godzinach wieczornych służby otrzymały zgłoszenie o zaginięciu w polu kukurydzy w pobliżu rzeki Raby w Winiarach 2,5 letniego chłopca. Szybka i niezwykle sprawna reakcja służb oraz informacja w lokalnych mediach sprawiły, że od zmroku wspólnymi siłami zaginionego chłopca szukało kilkaset osób. Wspólnie, ramię w ramię teren przeszukiwała zarówno policja, PSP, OSP z gminy Gdów i okolicy, grupy poszukiwawcze z psami (m.in. z Myślenic, Krakowa, Goszczy i Nowego Sącza) jak i osoby cywilne, które stawiły się bardzo licznie na miejscu koncentracji sił i środków. Chwilę przed północą zebrani usłyszeli dobrą wiadomość o odnalezieniu dziecka.