Policjanci zapobiegli tragedii

Przedwczoraj policjanci z Wieliczki uratowali dziewczynę, która w nieustalony sposób niepowróciła do domu. Szybkie i profesjonalne działanie mundurowych zapobiegło tragedii.

W dniu 6 listopada 2018 roku około godziny 18.00 do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosił się mężczyzna, który przekazał informacje, że jego nieletnia córka nie powróciła po szkole do domu.

Z polecenia dyżurnego funkcjonariusz rewiru dzielnicowych udał się natychmiast do miejsca zamieszkania zaginionej dziewczyny. Na miejscu zdenerwowana matka podała policjantowi numer telefonu do córki.  Policjantowi udało się dodzwonić do dziewczyny. W jej głosie słychać było desperację i zdenerwowanie. Dzielnicowy podczas rozmowy z desperatką zdobył informacje, gdzie aktualnie przebywa. Jednocześnie informacje o miejscu pobytu dziewczyny przekazał dyżurnemu jednostki.  W trakcie dalszej  rozmowy policjant odwracał uwagę dziewczyny i prowadził rozmowę w taki sposób, by dać niezbędny czas na dotarcie skierowanym na miejsce policjantom. 

Nastolatka została odnaleziona przez funkcjonariuszy w lesie w miejscowości Gorzków.  Dziewczyna była roztrzęsiona, a kontakt z nią był utrudniony. Okazało się, że policjanci dotarli w ostatniej chwili. Nieletniej udzielono pierwszej pomocy, a następnie przewieziona została do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Błyskawiczne i zdecydowane działania wielickich funkcjonariuszy uratowały młodą kobietę i zapobiegły tragedii.