Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z realizacją spraw dotyczących włamania i narkotyków.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn  w związku z realizacją spraw dotyczących włamania i narkotyków.

W czwartek 31 sierpnia 2017 roku w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego  udali się pod jeden z adresów na terenie gminy Wieliczka  i dokonali zatrzymania 23 – letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem.

 

Według posiadanych informacji mężczyzna dwukrotnie włamał się do tego samego domu (nowo wybudowanego) skąd skradł kable elektryczne znajdujące się na terenie budynku. Do przestępstwa doszło w okresie czasu od 18  do 28 sierpnia bieżącego roku na terenie gminy Wieliczka.

 

Podczas przeszukania pomieszczeń gdzie zamieszkiwał mężczyzna ujawniono pochodzące z przestępstwa kable elektryczne jak również krzew konopi indyjskiej. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem oraz nielegalnej uprawy konopi indyjskiej.  Mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Na większą uprawę konopi indyjskich policjanci natrafili następnego dnia tj. 1.09.2017r. Na podstawie posiadanych materiałów operacyjnych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dokonali zatrzymania 25-letniego mężczyzny mieszkańca gminy Wieliczka, podejrzewanego o ich uprawę. Podczas przeszukania jego mieszkania mieszczącego się również na terenie gminy Wieliczka, znaleziono 11 takich krzewów. Mężczyźnie przedstawiono w związku z tym zarzuty.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 63 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, uprawa konopi indyjskich jest zakazana. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.