Potrącenie rowerzystki przez nietrzeźwego kierującego

Potrącenie rowerzystki przez nietrzeźwego kierującego

W dniu 3 stycznia 2018 roku około godziny 18:00 w Szarowie na drodze krajowej  75 doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez przybyłych na miejsce policjantów drogówki, kierujący osobowym Alfa Romeo 52-letni mieszkaniec Krakowa jadąc w kierunku Krakowa potrącił  jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę - 45-letnią  mieszkankę powiatu wielickiego, która miała ubraną kamizelkę odblaskową.  Badanie trzeźwości kierującego osobową Alfą wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przybyła załoga pogotowia, która udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanej. Została ona przetransportowana do jednego z krakowskich szpitali. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy a następnie trafił on do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzuty z art. 178 kodeksu karnego, odnośnie spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 4. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Wieliczka.

 

Foto: KPP Wieliczka