Spotkanie policjantów z uczniami w Szkole Podstawowej w Gorzkowie w ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Spotkanie policjantów z uczniami w Szkole Podstawowej w Gorzkowie w ramach akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

W dniu 6 lutego 2018 roku Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu” , która w tym roku została zorganizowana w Szkole Podstawowej  w Gorzkowie,

Rozpoczęcie obchodów pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w Sieci” odbyło się  z udziałem uczniów szkoły oraz grona pedagogicznego. Z tej okazji uczniowie klas IV-VII przystąpili do konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w sieci.  Jury, w skład którego weszli min. policjanci KPP Wieliczka, mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ uczniowie wykazali się kreatywnymi pomysłami oraz talentem. Na uroczystym apelu nagrodzono laureatów konkursu, a uczniowie klas VII przygotowali prezentację dotyczącą problematyki bezpieczeństwa i kultury w Sieci.

Następnie w najstarszych klasach policjanci KPP Wieliczka przeprowadzili prelekcję z wykorzystaniem materiałów multimedialnych. Przybliżenie problematyki zagrożeń w Internecie wywołało ożywioną dyskusję i zachęciło młodzież do poszerzenia swojej wiedzy na ten temat.