Trzej obcokrajowcy zatrzymani za rozbój

Trzej obcokrajowcy zatrzymani  za rozbój

5 października 2018 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  w Wieliczce zatrzymali 3 mężczyzn pochodzących z za wschodniej granicy podejrzewanych o dokonanie rozboju na przypadkowo poznanym mężczyźnie tej samej narodowości.   

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że w nocy 24 września br.  40-latek  spożywał alkohol  z przypadkowo poznanymi  mężczyznami tej samej narodowości. W trakcie imprezy doszło między nimi do sprzeczki. 40-latek został pobity, a następnie sprawcy zabrali mu dokumenty, telefon i pieniądze. Mężczyźnie udało się uciec. Nad ranem pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Rozpoznanie funkcjonariuszy, którzy  pracowali nad sprawą przyczyniło się do szybkiego ustalenia sprawców przestępstwa. Do zatrzymania doszło 5 października br. w miejscowości Węgrzce Wielkie niedaleko Wieliczki. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju.  Na wniosek  policji, prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.