W poniedziałek 18 czerwca rozpocznie się budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Zobacz mapę z objazdami i nowe trasy autobusów

Wkrótce rozpocznie się budowa dwóch rond na ul. Krakowskiej. Zobacz mapę z objazdami i nowe trasy autobusów
W poniedziałek 18 czerwca rusza w Wieliczce jedna z największych i najtrudniejszych inwestycji drogowych w naszym mieście. Tego dnia rozpocznie się przebudowa ulicy Krakowskiej wraz z budową dwóch rond.

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami w organizacji ruchu oraz z nowymi trasami wielickich autobusów.

1. Ruch na ulicy Krakowskiej jednokierunkowy od strony Krakowa (skrzyżowanie z ulicą Kościuszki) w kierunku centrum Wieliczki do skrzyżowania z ulicą Narutowicza i Dembowskiego.

2. Zalecany objazd do Krakowa od ulicy Piłsudskiego ulicami: Niepołomską, Grottgera, Czarnochowską, Bogucką.

3. Zalecany objazd do Krakowa od Centrum ulicami Matejki, Janińską oraz Kościuszki lub Sadową.

4. W ciągu ulicy Krakowskiej będzie utrzymany ruch pieszy poprzez wydzielone chodniki jak i pobocza.

5. Na odcinku budowy będzie dopuszczony dojazd i dojście do istniejących sklepów i działalności gospodarczych.

6. Ruch autobusów w kierunku centrum Wieliczki zostanie zachowany zgodnie ze stanem istniejącym.

Objazdy dla autobusów

Linia 204: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linia będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.

Linia 224 kursuje bez zmiany trasy.

Linia 244: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki – Kościuszki - Sadowa i dalej po swojej trasie. Linia będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej) oraz Wieliczka Solne Miasto. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia pominie przystanek Wieliczka CPN.

Linia 301:
 Niepołomice Dworzec do przystanku Wieliczka Cmentarz bez zmian, a następnie ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linia będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej – lokalizacja tymczasowa na czas budowy rond) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony 
w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.

Linia 304: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kopalnia Soli bez zmian, a następnie ulicami Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linia będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony 
w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku.

Linia 904: Wieliczka Pętla do przystanku Wieliczka Kościół bez zmian, a następnie ulicami Narutowicza – Dembowskiego – Matejki - Kościuszki i dalej po swojej trasie. Linia będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach Wieliczka Park (w zmienionej lokalizacji na ulicy Matejki w zatoce parkingowej) oraz Wieliczka Solne Miasto. Przystanek Wieliczka CPN zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji na ul. Kościuszki przed skrzyżowaniem z ul. Krakowską. W stronę przeciwną linia będzie funkcjonować bez zmiany trasy. Linia nie pomija żadnego przystanku. Do obsługi linii należy kierować tabor typu standard.

Przy następujących zmianach w organizacji ruchu na terenie Miasta Wieliczka.

1. Oznakowanie zwężenia znakami B-31 i D-5 ustalającymi pierwszeństwo przejazdu ul. Matejki dla skręcających z ul. Dembowskiego.
2. Utrzymanie przejazdu w kierunku pętli Wieliczka Kampus przez cały okres trwania budowy.
3. Utrzymanie przejazdu z ul. Narutowicza w ul. Dembowskiego przez cały okres trwania budowy.
4. Utrzymanie przejazdu z ul. Kościuszki na wprost w DK94 
w kierunku Krakowa przez cały okres trwania budowy.

Poniżej zamieszczamy mapę z projektem organizacji ruchu dla zadania Przebudowa drogi gminnej ulica Krakowska wraz z budową dwóch rond.