Włamywacze w rękach Policji

Włamywacze w rękach Policji

Wieliccy funkcjonariusze  działając w oparciu o materiały operacyjne dotarli  do czwórki młodych mężczyzn – podejrzewanych  o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych.

Na przełomie maja i czerwca br. sprawcy - wykorzystując nieobecność domowników - włamali  się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Wieliczka. Ich łupem padały pieniądze, zegarki oraz sprzęt elektroniczny. Straty były znaczne i łącznie sięgają około 300 tyś zł.

Żmudna praca operacyjna i wielogodzinne analizy zebranych dowodów zaowocowały ustaleniem tożsamości i  postawieniem zarzutów włamywaczom.

W trakcie przeszukań mieszkań wytypowanych osób śledczy odzyskali część skradzionych przedmiotów. Udało się odzyskać część skradzionego mienia tj. sprzęt elektroniczny oraz zegarki o łącznej wartości około 67 tys. zł.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Podejrzani przyznali się do zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.