Zatrzymano listonoszkę, która kradła przesyłki

Zatrzymano listonoszkę, która kradła  przesyłki

Funkcjonariusze wielickiej Policji zatrzymali 23-letnią listonoszkę, mieszkankę powiatu wielickiego. Jak się okazało kobieta od kilku miesięcy nie dostarczyła sporej ilości listów i paczek do adresatów.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia jednej z mieszkanek gminy Wieliczka, która długo nie otrzymywała oczekiwanej przez nią korespondencji. Udała się do placówki poczty aby wyjaśnić sprawę. Tam dowiedziała się, że jej przesyłka została odebrana o czym świadczył złożony na karcie pokwitowań odbioru podpis. Kobieta kategorycznie zaprzeczyła aby podpis był jej. Zbulwersowana całą sytuacją kobieta niezwłocznie powiadomiła Policję o podrobieniu podpisu oraz przywłaszczeniu listu poleconego adresowanego do niej.

W tym samym dniu funkcjonariusze policji dokonali zatrzymania 23-letniej kobiety pracującej  w wielickiej poczcie Podczas przeszukania pomieszczeń w których przebywała ujawniono około 800 różnego rodzaju  niedoręczonych  przesyłek. Przedstawiono jej szereg zarzutów z  art. 267, 268 i 276 kodeksu karnego dotyczących  utrudniania osobom uprawnionym zapoznania się z informacją   ( w tym przypadku korespondencją), uzyskania dostępu do informacji dla niej nieprzeznaczonych otwierając zamknięte pismo, jak również ukrywanie dokumentów. Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów. Z uwagi na charakter sprawy nie jest wykluczone, że podejrzanej zostaną przedstawione kolejne zarzuty. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.  Sprawę prowadzi KPP w Wieliczce pod nadzorem Prokuratury.