Zatrzymano mężczyznę, który rozbijał szyby w zaparkowanych pojazdach.

Zatrzymano mężczyznę, który rozbijał szyby w zaparkowanych pojazdach.

30 stycznia 2018 roku około godziny 15:00 policjanci z Niepołomic  zostali wezwani na ulicę Zamkową, gdzie według zgłoszenia nieznany mężczyzna miał rozbijać szyby w zaparkowanych pojazdach. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz „czujnemu oku” dyżurnego obsługującego kamery monitoringu miejskiego, udało się zatrzymać  mężczyznę.

Do Komisariatu Policji w Niepołomicach zadzwonił się świadek zdarzenia,  który poinformował, że  widzi  mężczyznę, idącego chodnikiem, który  rozbija  szyby z zaparkowanych pojazdach.  Dyżurny widząc na monitoringu mężczyznę podobnego do opisanego przez świadka natychmiast skierował patrol policji  we wskazane miejsce. Na widok policjantów podejrzewany mężczyzna zaczął się oddalać. Po krótkim pieszym pościgu funkcjonariusze zatrzymali go - to 30-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Jak się okazało mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu tj.  prawie 2,5 promila. W trakcie zatrzymania  ujawniono przy nim metalową pałkę, przy pomocy której dokonywał uszkodzeń. Łącznie zdewastowane  zostały  cztery pojazdy (w większości kilkuletnie), a  sumę strat wycenia się wstępnie na około 5 tysięcy złotych.
Ustalono  również, że kilka minut przed zdarzeniem sprawca przy użyciu bagnetu groził młodemu mężczyźnie, a kilka dni wcześniej w Niepołomicach dokonał kradzieży roweru górskiego o wartości 2000 zł.

Zatrzymany  został  przewieziony do policyjnego aresztu, a w dniu 1 lutego 2018 roku usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenie mienia, gróźb karalnych oraz kradzieży. Z uwagi na to, iż podejrzany  był już wcześniej karany za podobne  przestępstwa i popełnił je w warunkach recydywy, najbliższe 7,5 roku może spędzić w więzieniu. Będzie musiał również pokryć spowodowane straty w mieniu pokrzywdzonych. Decyzją prokuratora, do czasu zakończenia sprawy wobec podejrzanego zastosowany został dozór Policji.