Unikaj zagrożeń

Mapy zagrożeń

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących map zagrożeń w okresie 1-29 lutego 2016 roku:

gmina Biskupice
gmina Gdów
gmina Kłaj
gmina Niepołomice
gmina Wieliczka
powiat Wielicki

 

 Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce uzyskała certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa

W roku szkolnym 2014/15 Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieliczce przystąpiła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowanego na terenie województwa małopolskiego jako Szkoła Promująca Bezpieczeństwo  Szkoła starała się o uzyskanie certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo, współpracując przy tym również z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce.

Projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Po roku zmagań i przeprowadzonych zmianach w szkole, między innymi założeniu monitoringu – 20 kamer, po audycie przeprowadzonym na terenie szkoły przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udało się uzyskać ten certyfikat.

W dniu 30 września 2015 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka oraz I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Pawła Dzierżaka. W uroczystości uczestniczyli również Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego. Każdą szkołę reprezentował Dyrektor placówki, nauczyciel, który był szkolnym koordynatorem projektu oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej. Ze Szkoły Podstawowej nr 2 na uroczystości wręczenia certyfikatów obecni byli: Pani Krystyna Tylek – Dyrektor szkoły, Pani Bożena Juszkiewicz – koordynator projektu, Natalia Ślusarczyk – uczennica klasy VI b. Na uroczystości obecna była również Pani – mł.asp. Magdalena Chwastek, która koordynowała projekt z ramienia KPP w Wieliczce.