Aktualności

Ponad 4 tysiące małopolskich policjantów już zaszczepionych

Małopolska Policja koordynowała szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 w naszym województwie (poza wojskiem). Pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zostało zaszczepionych 10 253 mundurowych, w tym 4 335 policjantów.

24 marca br., w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja akcji szczepienia służb mundurowych. Policjanci z  garnizonu małopolskiego rozpoczęli szczepienia już 25 marca br. W szpitalu MSWiA w Krakowie, akcję zainaugurował, przyjmując pierwszą dawkę szczepionki, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak.  Za jego przykładem, szczepionkę  przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw.  pierwszej linii. W szpitalu przy ul. Galla szczepili się policjanci z komendy wojewódzkiej, miejskiej i powiatowej w Krakowie oraz z komend powiatowych z Miechowa, Proszowic i Wieliczki.  Proces szczepień małopolskich policjantów odbywał się również w szpitalu w Nowym Targu, gdzie podano szczepionkę mundurowym z  Myślenic, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej  i  Zakopanego.  Natomiast, w szpitalu w Chrzanowie szczepili się policjanci z komend powiatowych z Olkusza, Chrzanowa, Oświęcimia i Wadowic. W kolejnych dniach, przyjęli szczepionkę także mundurowi z pozostałych jednostek garnizonu małopolskiego - w szpitalu w Tarnowie i Nowym Sączu.  Szczepienia przebiegały bez przeszkód, szczepionki dotarły na czas a funkcjonariuszom wyznaczono już termin szczepień drugą dawką.
Małopolska Policja koordynowała szczepienia także innych służb mundurowych w naszym województwie (poza wojskiem). Do 8  maja br, pierwszą dawką szczepionki,. łącznie, zaszczepiło się 10 253 funkcjonariuszy z Małopolski,  m.in. z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowego Czerwonego Krzyża, straży gminnych i miejskich, Służby Celno-Skarbowej a także ratowników górskich oraz wodnych i oczywiście policjanci (4335 funkcjonariuszy co stanowi 56 % zatrudnionych).  Część mundurowych (m.in. niedawnych ozdrowieńców) będzie się szczepić w późniejszym terminie.   
Szczepienie służb to wyraz troski nie tylko o  zdrowie ich przedstawicieli ale także o bezpieczeństwo obywateli, z którymi funkcjonariusze mają kontakt podczas zdarzeń, wypadków czy interwencji.
 

  • ulotka reklamująca szczepienia
  • komendant Leśniak podczas szczepienia
  • policjanta podczas szczepienia
  • policjat podczas przyjmowania szczepionki
Powrót na górę strony